Toronto Events

college football schedules

Last Updated on

Toronto Entertainment Calendar – Check out all of our amazing options which fill up a Toronto Calendar of Events. Find things to do and concerts in Toronto along with incredible performing arts, Maple Leafs Schedule, Raptors tickets, Blue Jays tickets, and much more.

Royal Alexandra Theatre

Ed Mirvish Theatre

Randolph Theatre

Toronto Maple Leafs Schedule

Toronto Blue Jays Schedule

Toronto Raptors Schedule

ScotiaBank Arena Concerts

Danforth Music Hall Concerts

Roy Thomson Hall

Lees Palace

Phoenix Concert Theatre

The Mod Club Theatre

Uniun Nightclub

toronto calendar of events
Blessthefall, Escape The Fate & Islander9/23/2019 18:00
Andrew Bird9/23/2019 19:00
Oh Land9/23/2019 19:00
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles9/23/2019 19:07
Pink Martini9/23/2019 20:00
Bleached9/23/2019 20:30
Ron Funches9/23/2019 21:00
Mac DeMarco9/24/2019 18:00
Sigrid9/24/2019 19:00
JFL42 Festival: Michelle Wolf9/24/2019 19:00
Joseph – The Band9/24/2019 19:00
Michelle Obama9/24/2019 19:00
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles9/24/2019 19:07
Come From Away9/24/2019 20:00
The Band’s Visit9/24/2019 20:00
Piaf/Dietrich9/24/2019 20:00
Kokoko!9/24/2019 20:00
Man Man9/24/2019 20:00
Jay Pharoah9/24/2019 21:00
Come From Away9/25/2019 13:30
The Band’s Visit9/25/2019 13:30
Piaf/Dietrich9/25/2019 13:30
Warbringer & Enforcer9/25/2019 18:00
JFL42 Festival: Michelle Wolf9/25/2019 19:00
NHL Preseason: Toronto Maple Leafs vs. Montreal Canadiens9/25/2019 19:00
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles9/25/2019 19:07
Canadian Championship Final: Toronto FC vs. Montreal Impact – Second Leg9/25/2019 19:30
Come From Away9/25/2019 20:00
The Band’s Visit9/25/2019 20:00
Piaf/Dietrich9/25/2019 20:00
Cuco9/25/2019 20:00
Witt Lowry9/25/2019 20:00
Brant Bjork & Ecstatic Vision9/25/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria9/25/2019 20:00
Delain & Amorphis9/26/2019 18:30
Bianca Del Rio9/26/2019 19:00
Charlie Cunningham9/26/2019 19:00
Carol Burnett9/26/2019 19:00
Top Comic9/26/2019 19:00
Phum Viphurit9/26/2019 19:00
RPIA Championship9/26/2019 19:00
Come From Away9/26/2019 20:00
The Band’s Visit9/26/2019 20:00
Piaf/Dietrich9/26/2019 20:00
Fink9/26/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria9/26/2019 20:00
Nashville Pussy9/26/2019 20:30
JFL42 Festival: Nate Bargatze9/26/2019 21:30
JFL42 Festival: Eric Andre9/26/2019 21:45
Cirque du Soleil – Alegria9/27/2019 16:30
Bianca Del Rio9/27/2019 19:00
Nate Bargatze9/27/2019 19:00
Kiana Lede9/27/2019 19:00
Agnostic Front9/27/2019 19:00
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays9/27/2019 19:07
Anne of Green Gables9/27/2019 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Donald Runnicles – Romantic Brahms9/27/2019 19:30
God Is An Astronaut9/27/2019 20:00
Come From Away9/27/2019 20:00
The Band’s Visit9/27/2019 20:00
Piaf/Dietrich9/27/2019 20:00
Tania Miller Conducts The Royal Conservatory Orchestra9/27/2019 20:00
Thom Yorke9/27/2019 20:00
Psychedelic Porn Crumpets9/27/2019 20:00
Call Your Girlfriend9/27/2019 20:00
Aldous Harding9/27/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria9/27/2019 20:00
The Blasters9/27/2019 21:00
Jim Norton9/27/2019 21:00
Dwayne Gretzky9/27/2019 21:00
Come From Away9/28/2019 14:00
The Band’s Visit9/28/2019 14:00
Piaf/Dietrich9/28/2019 14:00
Girl From The North Country9/28/2019 14:00
Anne of Green Gables9/28/2019 15:30
JFL42 Festival: Gabriel Iglesias9/28/2019 16:00
Toronto Operetta Theatre: Viva La Zarzuela9/28/2019 16:00
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays9/28/2019 16:07
Cirque du Soleil – Alegria9/28/2019 16:30
York 9 FC vs. Cavalry FC9/28/2019 18:00
Toronto Argonauts vs. Saskatchewan Roughriders9/28/2019 19:00
Tinariwen9/28/2019 19:00
JFL42 Festival: Gabriel Iglesias9/28/2019 19:00
Illenium9/28/2019 19:00
Daniel Caesar & Koffee9/28/2019 19:00
Cristela Alonzo9/28/2019 19:00
NHL Preseason: Toronto Maple Leafs vs. Detroit Red Wings9/28/2019 19:00
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot9/28/2019 19:30
Anne of Green Gables9/28/2019 19:30
Come From Away9/28/2019 20:00
The Band’s Visit9/28/2019 20:00
Piaf/Dietrich9/28/2019 20:00
Girl From The North Country9/28/2019 20:00
Nick Cave9/28/2019 20:00
Weyes Blood9/28/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Donald Runnicles – Romantic Brahms9/28/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria9/28/2019 20:00
Blanck Mass & Helm9/28/2019 20:30
Steve-O9/28/2019 21:00
JFL42 Festival: How Did This Get Made? – Live9/28/2019 21:45
Cirque du Soleil – Alegria9/29/2019 12:30
Come From Away9/29/2019 14:00
The Band’s Visit9/29/2019 14:00
Piaf/Dietrich9/29/2019 14:00
Girl From The North Country9/29/2019 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Donald Runnicles – Romantic Brahms9/29/2019 15:00
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays9/29/2019 15:07
Anne of Green Gables9/29/2019 15:30
Cirque du Soleil – Alegria9/29/2019 16:00
Yung Gravy9/29/2019 19:00
Rick Wakeman9/29/2019 19:00
Daniel Caesar9/29/2019 19:00
The Weeks9/29/2019 19:00
Flor – Band9/29/2019 20:00
Xavier Rudd9/29/2019 20:00
Ian Noe9/29/2019 20:00
Gwar9/30/2019 18:30
Michael Moore9/30/2019 19:00
Surf Curse9/30/2019 19:00
Harrow Fair9/30/2019 19:00
Skillet & Alter Bridge9/30/2019 19:00
Young Thug & Machine Gun Kelly9/30/2019 19:00
Cosmo Sheldrake9/30/2019 20:00
Phony PPL10/1/2019 19:00
Dean Lewis10/1/2019 19:30
The Rocket Summer10/1/2019 19:30
The Band’s Visit10/1/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/1/2019 20:00
Girl From The North Country10/1/2019 20:00
Injury Reserve10/1/2019 20:00
Come From Away10/1/2019 20:00
Jake Clemons10/1/2019 20:30
The Band’s Visit10/2/2019 13:30
Piaf/Dietrich10/2/2019 13:30
Girl From The North Country10/2/2019 13:30
Come From Away10/2/2019 13:30
Hail The Sun, Strawberry Girls, Royal Coda & VIS10/2/2019 18:00
Stereolab10/2/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Ottawa Senators10/2/2019 19:00
Fall For Dance North Festival – Program 110/2/2019 19:30
The Band’s Visit10/2/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/2/2019 20:00
Girl From The North Country10/2/2019 20:00
Come From Away10/2/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/2/2019 20:00
Jesse Dayton10/2/2019 20:30
Cavetown10/3/2019 18:30
Enter Shikari & Can’t Swim10/3/2019 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Star Wars Return of The Jedi In Concert10/3/2019 19:30
Fall For Dance North Festival – Program 110/3/2019 19:30
The Band’s Visit10/3/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/3/2019 20:00
Girl From The North Country10/3/2019 20:00
Bombay Bicycle Club10/3/2019 20:00
Grant Lee Phillips10/3/2019 20:00
Post Malone10/3/2019 20:00
Pray the Gay Away10/3/2019 20:00
No Change in the Weather10/3/2019 20:00
Come From Away10/3/2019 20:00
Operators10/3/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/3/2019 20:00
Smooth Hound Smith10/3/2019 20:30
Cirque du Soleil – Alegria10/4/2019 16:30
Thrush Hermit10/4/2019 19:00
Being As An Ocean. De’Wayne Jackson & Holding Absence10/4/2019 19:00
Lucky Daye10/4/2019 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Star Wars Return of The Jedi In Concert10/4/2019 19:30
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot10/4/2019 19:30
Fall For Dance North Festival – Program 210/4/2019 19:30
Fall For Dance North Festival – Program 310/4/2019 19:30
Anne of Green Gables10/4/2019 19:30
The Band’s Visit10/4/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/4/2019 20:00
Girl From The North Country10/4/2019 20:00
Post Malone10/4/2019 20:00
Pray the Gay Away10/4/2019 20:00
No Change in the Weather10/4/2019 20:00
Come From Away10/4/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/4/2019 20:00
Manila Killa10/4/2019 22:00
The Band’s Visit10/5/2019 14:00
Piaf/Dietrich10/5/2019 14:00
Girl From The North Country10/5/2019 14:00
Fall For Dance North Festival – Program 210/5/2019 14:00
No Change in the Weather10/5/2019 14:00
Come From Away10/5/2019 14:00
Anne of Green Gables10/5/2019 15:30
Toronto Marlies vs. Belleville Senators10/5/2019 16:00
Cirque du Soleil – Alegria10/5/2019 16:30
Josh A & Jake Hill10/5/2019 18:00
Half Alive10/5/2019 19:00
Ladytron10/5/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Montreal Canadiens10/5/2019 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Star Wars Return of The Jedi In Concert10/5/2019 19:30
Fall For Dance North Festival – Program 310/5/2019 19:30
Anne of Green Gables10/5/2019 19:30
The Band’s Visit10/5/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/5/2019 20:00
Girl From The North Country10/5/2019 20:00
Strung Out & The Casualties10/5/2019 20:00
Landon Cube10/5/2019 20:00
Pray the Gay Away10/5/2019 20:00
No Change in the Weather10/5/2019 20:00
Come From Away10/5/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/5/2019 20:00
Mike Watt & The Missingmen10/5/2019 21:00
Cirque du Soleil – Alegria10/6/2019 12:30
The Band’s Visit10/6/2019 14:00
Piaf/Dietrich10/6/2019 14:00
Girl From The North Country10/6/2019 14:00
The Wiggles10/6/2019 14:00
Shen Yun Symphony Orchestra10/6/2019 14:00
Come From Away10/6/2019 14:00
Anne of Green Gables10/6/2019 15:30
Toronto FC vs. Columbus Crew SC10/6/2019 16:00
Cirque du Soleil – Alegria10/6/2019 16:00
The Wiggles10/6/2019 18:00
The Number Twelve Looks Like You, God Mother & Pound10/6/2019 18:00
Of Mice and Men – Band10/6/2019 18:00
Lewis Capaldi10/6/2019 19:00
SHAED & Absofacto10/6/2019 19:00
Yungblud & Missio10/6/2019 19:00
Bon Iver10/6/2019 19:30
Avril Lavigne10/6/2019 20:00
Pray the Gay Away10/6/2019 20:00
Esprit Orchestra: I Hit My Head and Everything Changed10/6/2019 20:00
Eluveitie & Korpiklaani10/7/2019 18:00
Tiger Army, Kate Clover & Doghouse10/7/2019 19:00
Mashrou Leila10/7/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. St. Louis Blues10/7/2019 19:00
Legendary Pink Dots10/7/2019 20:00
Bedouine10/7/2019 20:00
Mt. Joy10/8/2019 19:00
Jinjer10/8/2019 19:00
Graham Nash10/8/2019 19:00
The Regrettes10/8/2019 19:00
Rich Brian10/8/2019 19:00
The Chainsmokers & 5 Seconds of Summer10/8/2019 19:00
Wilco10/8/2019 19:30
The Band’s Visit10/8/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/8/2019 20:00
Girl From The North Country10/8/2019 20:00
Slenderbodies10/8/2019 20:00
Morgxn & Castlecomer10/8/2019 20:00
No Change in the Weather10/8/2019 20:00
Come From Away10/8/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/8/2019 20:00
(!!!) Chk Chk Chk10/8/2019 20:30
The Band’s Visit10/9/2019 13:30
Piaf/Dietrich10/9/2019 13:30
Girl From The North Country10/9/2019 13:30
Come From Away10/9/2019 13:30
Amon Amarth, Arch Enemy & At The Gates10/9/2019 18:00
The Black Keys, Modest Mouse & Jessy Wilson10/9/2019 19:00
Maisie Peters10/9/2019 19:00
Accent On Toronto #18: Arthur Simeon10/9/2019 19:00
Pernice Brothers10/9/2019 19:00
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot10/9/2019 19:30
Zaz10/9/2019 19:30
Noah Gundersen10/9/2019 19:30
The Band’s Visit10/9/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/9/2019 20:00
Girl From The North Country10/9/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno – Daphnis Et Chloe10/9/2019 20:00
No Change in the Weather10/9/2019 20:00
Come From Away10/9/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/9/2019 20:00
Frank Turner10/10/2019 18:00
The Paper Kites10/10/2019 19:00
Pernice Brothers10/10/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Tampa Bay Lightning10/10/2019 19:00
The Band’s Visit10/10/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/10/2019 20:00
Girl From The North Country10/10/2019 20:00
COIN10/10/2019 20:00
Kazu10/10/2019 20:00
Pray the Gay Away10/10/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno – Daphnis Et Chloe10/10/2019 20:00
The NoSleep Podcast10/10/2019 20:00
No Change in the Weather10/10/2019 20:00
Come From Away10/10/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/10/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/11/2019 16:30
MEUTE10/11/2019 19:00
Bishop Briggs10/11/2019 19:00
Toronto Argonauts vs. Ottawa RedBlacks10/11/2019 19:00
David Sedaris10/11/2019 19:30
The Band’s Visit10/11/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/11/2019 20:00
Girl From The North Country10/11/2019 20:00
Mild Orange10/11/2019 20:00
Pray the Gay Away10/11/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno – Daphnis Et Chloe10/11/2019 20:00
No Change in the Weather10/11/2019 20:00
Come From Away10/11/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/11/2019 20:00
Rick Ross10/11/2019 21:00
Moon Boots10/11/2019 22:00
The Band’s Visit10/12/2019 14:00
Piaf/Dietrich10/12/2019 14:00
Girl From The North Country10/12/2019 14:00
No Change in the Weather10/12/2019 14:00
Come From Away10/12/2019 14:00
York 9 FC vs. Forge FC10/12/2019 15:30
Cirque du Soleil – Alegria10/12/2019 16:30
Don Broco10/12/2019 19:00
Jeremy Dutcher10/12/2019 19:00
Canadian Opera Company: Johannes Debus – Rusalka10/12/2019 19:30
The Band’s Visit10/12/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/12/2019 20:00
Girl From The North Country10/12/2019 20:00
Cat Clyde10/12/2019 20:00
Sam Fender10/12/2019 20:00
Of Montreal10/12/2019 20:00
Pray the Gay Away10/12/2019 20:00
No Change in the Weather10/12/2019 20:00
Come From Away10/12/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/12/2019 20:00
Oranssi Pazuzu & Insect Ark10/12/2019 20:00
NBA Preseason: Toronto Raptors vs. Chicago Bulls10/13/2019 3:30
Cirque du Soleil – Alegria10/13/2019 12:30
The Band’s Visit10/13/2019 14:00
Piaf/Dietrich10/13/2019 14:00
Girl From The North Country10/13/2019 14:00
Come From Away10/13/2019 14:00
Cirque du Soleil – Alegria10/13/2019 16:00
Noah Kahan10/13/2019 19:00
Kero Kero Bonito & Negative Gemini10/13/2019 19:00
The Early November, Have Mercy & Owel10/13/2019 19:00
Dayglo Abortions10/13/2019 20:00
Pray the Gay Away10/13/2019 20:00
Carrie Underwood, Maddie and Tae & Runaway June10/14/2019 19:00
Thee Oh Sees10/14/2019 19:00
Charli XCX10/14/2019 20:00
In This Moment10/15/2019 17:30
Against Me!10/15/2019 18:00
Hoodie Allen & Jake Miller10/15/2019 19:00
P-Lo10/15/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Minnesota Wild10/15/2019 19:00
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot10/15/2019 19:30
CONCACAF Nations League: Canada vs. United States10/15/2019 19:30
The Band’s Visit10/15/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/15/2019 20:00
Girl From The North Country10/15/2019 20:00
Incubus10/15/2019 20:00
Luna10/15/2019 20:00
Muna – Band & Chelsea Jade10/15/2019 20:00
Shovels and Rope10/15/2019 20:00
Tobi Lou10/15/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: John Morris Russell – James Bond: The Music10/15/2019 20:00
Come From Away10/15/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/15/2019 20:00
City of the Sun10/15/2019 20:30
The Band’s Visit10/16/2019 13:30
Piaf/Dietrich10/16/2019 13:30
Girl From The North Country10/16/2019 13:30
Come From Away10/16/2019 13:30
Toronto Symphony Orchestra: John Morris Russell – James Bond: The Music10/16/2019 14:00
Against Me!10/16/2019 18:00
Benjamin Francis Leftwich10/16/2019 19:00
Sabrina Claudio10/16/2019 19:00
Toronto Marlies vs. Hershey Bears10/16/2019 19:00
Canadian Opera Company: Johannes Debus – Rusalka10/16/2019 19:30
Big Thief10/16/2019 19:30
The Band’s Visit10/16/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/16/2019 20:00
Girl From The North Country10/16/2019 20:00
Mary Chapin Carpenter & Shawn Colvin10/16/2019 20:00
World of Dance Live10/16/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: John Morris Russell – James Bond: The Music10/16/2019 20:00
Come From Away10/16/2019 20:00
Sunset Rollercoaster10/16/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/16/2019 20:00
Lake Street Dive10/17/2019 19:00
Obituary, Abbath, Midnight & Devil Master10/17/2019 19:00
Domo Wilson10/17/2019 19:00
Haley Reinhart10/17/2019 19:00
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot10/17/2019 19:30
Mana10/17/2019 20:00
Rupaul’s Drag Race10/17/2019 20:00
The Band’s Visit10/17/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/17/2019 20:00
Girl From The North Country10/17/2019 20:00
Denis Matsuev10/17/2019 20:00
Dermot Kennedy10/17/2019 20:00
Music Toronto: Quartetto di Cremona10/17/2019 20:00
Come From Away10/17/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/17/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/18/2019 16:30
All That Remains, Lacuna Coil, Bad Omens & Uncured10/18/2019 18:00
Jim Jefferies10/18/2019 19:00
Canadian Opera Company: Johannes Debus – Rusalka10/18/2019 19:30
Chick Corea Trilogy10/18/2019 20:00
Zombie Circus10/18/2019 20:00
The Band’s Visit10/18/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/18/2019 20:00
Girl From The North Country10/18/2019 20:00
Tegan and Sara10/18/2019 20:00
Ustad Rahat Fateh Ali Khan10/18/2019 20:00
Berner10/18/2019 20:00
Come From Away10/18/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/18/2019 20:00
Orville Peck10/18/2019 20:30
The Lazys10/18/2019 21:00
Jim Jefferies10/18/2019 22:00
Shiba San & Walker and Royce10/18/2019 22:00
MLS Cup Round One: Toronto FC vs. TBD (Date: TBD – If Necessary)10/19/2019 3:30
York 9 FC vs. HFX Wanderers FC10/19/2019 13:30
The Band’s Visit10/19/2019 14:00
Piaf/Dietrich10/19/2019 14:00
Girl From The North Country10/19/2019 14:00
Come From Away10/19/2019 14:00
Toronto Marlies vs. Cleveland Monsters10/19/2019 16:00
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot10/19/2019 16:30
Cirque du Soleil – Alegria10/19/2019 16:30
San Fermin10/19/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Boston Bruins10/19/2019 19:00
The Band’s Visit10/19/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/19/2019 20:00
Girl From The North Country10/19/2019 20:00
Onuka10/19/2019 20:00
Tegan and Sara10/19/2019 20:00
Come From Away10/19/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/19/2019 20:00
Penelope Isles10/19/2019 20:30
Starcrawler10/19/2019 21:00
Cirque du Soleil – Alegria10/20/2019 12:30
Canadian Opera Company: Johannes Debus – Rusalka10/20/2019 14:00
The Band’s Visit10/20/2019 14:00
Piaf/Dietrich10/20/2019 14:00
Girl From The North Country10/20/2019 14:00
The Chieftains10/20/2019 14:00
Come From Away10/20/2019 14:00
Voicebox Opera: Lheure Espagnole – Lenfant Et Les Sortileges10/20/2019 14:30
Toronto Mendelssohn Choir: Singing Through Centuries10/20/2019 15:30
Toronto Marlies vs. Cleveland Monsters10/20/2019 16:00
Cirque du Soleil – Alegria10/20/2019 16:00
Thievery Corporation10/20/2019 19:00
Beyond Creation, Fallujah, Arkaik & Equipoise10/20/2019 19:00
Jack Harlow10/20/2019 19:00
The Head and The Heart10/20/2019 20:00
Shura10/20/2019 20:00
Russian Circles10/20/2019 20:00
Foy Vance10/21/2019 19:00
Cigarettes After Sex10/21/2019 19:00
Days N Daze10/21/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Columbus Blue Jackets10/21/2019 19:00
Mahalia10/21/2019 20:00
Marika Hackman10/21/2019 20:30
Ruel10/21/2019 21:00
Melanie Martinez – Musician10/22/2019 19:00
Canadian Opera Company: Johannes Debus – Rusalka10/22/2019 19:30
Piaf/Dietrich10/22/2019 20:00
Girl From The North Country10/22/2019 20:00
Ruston Kelly10/22/2019 20:00
Jay Som10/22/2019 20:00
Scotty Sire & Toddy Smith10/22/2019 20:00
Music Toronto: Piano 6 Gala10/22/2019 20:00
Come From Away10/22/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/22/2019 20:00
Toronto Raptors vs. New Orleans Pelicans10/22/2019 20:00
MLS Cup Conference Semifinals: Toronto FC vs. TBD (Date: TBD – If Necessary)10/23/2019 3:30
Piaf/Dietrich10/23/2019 13:30
Girl From The North Country10/23/2019 13:30
Come From Away10/23/2019 13:30
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot10/23/2019 19:30
Elton John10/23/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/23/2019 20:00
Girl From The North Country10/23/2019 20:00
Come From Away10/23/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/23/2019 20:00
Canadian Opera Company: Johannes Debus – Rusalka10/24/2019 19:30
Immolation10/24/2019 19:30
BJ The Chicago Kid10/24/2019 19:30
Elton John10/24/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/24/2019 20:00
Girl From The North Country10/24/2019 20:00
Rhiannon Giddens & Francesco Turrisi10/24/2019 20:00
Jidenna10/24/2019 20:00
Come From Away10/24/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/24/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/25/2019 16:30
The Dangerous Summer, Arms Akimbo & Locket10/25/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. San Jose Sharks10/25/2019 19:00
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot10/25/2019 19:30
Jonsi Birgisson & Alex Somers10/25/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/25/2019 20:00
Girl From The North Country10/25/2019 20:00
Amici Chamber Ensemble: Komitas – A Canadian Tribute10/25/2019 20:00
Come From Away10/25/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/25/2019 20:00
Yung Bae10/25/2019 22:00
Piaf/Dietrich10/26/2019 14:00
Girl From The North Country10/26/2019 14:00
Come From Away10/26/2019 14:00
Toronto Argonauts vs. Ottawa RedBlacks10/26/2019 16:00
Canadian Opera Company: Johannes Debus – Rusalka10/26/2019 16:30
Cirque du Soleil – Alegria10/26/2019 16:30
J.S. Ondara10/26/2019 18:00
Assuming We Survive10/26/2019 18:00
Taking Back Sunday10/26/2019 18:30
Chelsea Wolfe10/26/2019 19:00
MAX10/26/2019 19:00
Hamza Namira10/26/2019 19:30
Sina Bathaie10/26/2019 19:30
Assassin’s Creed Symphony10/26/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/26/2019 20:00
Girl From The North Country10/26/2019 20:00
Phantoms10/26/2019 20:00
Come From Away10/26/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/26/2019 20:00
Bob Seger and The Silver Bullet Band10/26/2019 20:00
After Funk10/26/2019 21:00
Cirque du Soleil – Alegria10/27/2019 12:30
Canadian Opera Company: Carlo Rizzi – Turandot10/27/2019 14:00
Piaf/Dietrich10/27/2019 14:00
Girl From The North Country10/27/2019 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Daniel Bartholomew-Poyser – Symphony Spooktacular10/27/2019 14:00
Come From Away10/27/2019 14:00
Hannaford Street Silver Band: Mark Fewer – Nine Daies Wonder10/27/2019 15:00
Toronto Symphony Orchestra: Daniel Bartholomew-Poyser – Symphony Spooktacular10/27/2019 16:00
Cirque du Soleil – Alegria10/27/2019 16:00
Taking Back Sunday10/27/2019 18:30
Mike Doughty10/27/2019 19:00
The Japanese House10/27/2019 19:00
Peter Hook And The Light10/28/2019 19:00
King Princess10/28/2019 19:00
Toronto Raptors vs. Orlando Magic10/28/2019 19:30
Rupaul’s Drag Race10/28/2019 20:00
MLS Cup Conference Finals: Toronto FC vs. TBD (Date: TBD – If Necessary)10/29/2019 3:30
Sabaton10/29/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Washington Capitals10/29/2019 19:00
Oliver Tree10/29/2019 19:30
Piaf/Dietrich10/29/2019 20:00
Girl From The North Country10/29/2019 20:00
The KVB10/29/2019 20:00
Big K.R.I.T.10/29/2019 20:00
Preservation Hall Jazz Band10/29/2019 20:00
Come From Away10/29/2019 20:00
The Washboard Union10/29/2019 20:00
Piaf/Dietrich10/30/2019 13:30
Girl From The North Country10/30/2019 13:30
Come From Away10/30/2019 13:30
The Mavericks10/30/2019 19:00
The Interrupters10/30/2019 19:00
Toronto Raptors vs. Detroit Pistons10/30/2019 19:30
Piaf/Dietrich10/30/2019 20:00
Girl From The North Country10/30/2019 20:00
Titus Andronicus10/30/2019 20:00
Lizz Wright & Catherine Russell10/30/2019 20:00
Kindness10/30/2019 20:00
Come From Away10/30/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria10/30/2019 20:00
Girl From The North Country10/31/2019 13:30
The Dead South10/31/2019 19:00
Jenny Lewis10/31/2019 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Harry Potter and the Half Blood Prince in Concert10/31/2019 19:30
Opera Atelier: Mozart Don Giovanni10/31/2019 19:30
Piaf/Dietrich10/31/2019 20:00
Jpegmafia10/31/2019 20:00
Come From Away10/31/2019 20:00
Asylum – Halloween Party10/31/2019 21:00
Yotto10/31/2019 21:30
Polo & Pan11/1/2019 19:00
Canadian Show Jumping Championship Horseware Indoor Eventing Challenge11/1/2019 19:00
Rat Boy11/1/2019 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Harry Potter and the Half Blood Prince in Concert11/1/2019 19:30
Naseer Shamma & Orontes11/1/2019 19:30
Fleetwood Mac11/1/2019 20:00
Karina Gauvin & Pacifica Baroque Orchestra11/1/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/1/2019 20:00
Girl From The North Country11/1/2019 20:00
Loreena McKennitt11/1/2019 20:00
Julia Michaels11/1/2019 20:00
1349 & Uada11/1/2019 20:00
Come From Away11/1/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/1/2019 20:00
The Northern Pikes11/1/2019 21:00
Fisher – Band11/1/2019 22:00
National Championship Jumping & RCMP Musical Ride11/2/2019 13:00
Piaf/Dietrich11/2/2019 14:00
Girl From The North Country11/2/2019 14:00
Come From Away11/2/2019 14:00
Cirque du Soleil – Alegria11/2/2019 16:30
Maribou State11/2/2019 18:00
Canadian Show Jumping Championship Horseware Indoor Eventing11/2/2019 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Harry Potter and the Half Blood Prince in Concert11/2/2019 19:30
Opera Atelier: Mozart Don Giovanni11/2/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/2/2019 20:00
Girl From The North Country11/2/2019 20:00
Planet Smashers11/2/2019 20:00
Goblin11/2/2019 20:00
Toronto Sings The Breithaupt Brothers Songbook11/2/2019 20:00
Come From Away11/2/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/2/2019 20:00
Claudia Oshry11/2/2019 20:30
The Northern Pikes11/2/2019 21:00
Space Laces & Must Die11/2/2019 22:00
2019-2020 Toronto Raptors Season Tickets (Includes Tickets To All Regular Season Home Games)11/3/2019 3:30
Cirque du Soleil – Alegria11/3/2019 12:30
Family Day At The Royal Horse Show11/3/2019 13:30
Piaf/Dietrich11/3/2019 14:00
Girl From The North Country11/3/2019 14:00
Come From Away11/3/2019 14:00
Opera Atelier: Mozart Don Giovanni11/3/2019 15:00
Cirque du Soleil – Alegria11/3/2019 16:00
Rings of Saturn11/3/2019 18:00
Sleater-Kinney11/3/2019 19:00
Temples11/3/2019 19:00
Toro y Moi11/3/2019 19:00
Hibla Gerzmava11/3/2019 19:00
Comedy Night in Canada: Rick Mercer, Ivan Decker, Debra DiGiovanni & Ali Hassan11/3/2019 20:00
Crumb11/3/2019 20:00
Tiffany Young11/4/2019 19:00
Uncovered – Tribute to Stevie Wonder & Prince11/4/2019 20:00
B.A.G. (Blimes & Gifted Gab) & Dave B11/4/2019 20:00
Bea Miller11/5/2019 19:00
Double Derby Night11/5/2019 19:00
Amber Run11/5/2019 19:30
Toronto Maple Leafs vs. Los Angeles Kings11/5/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/5/2019 20:00
Girl From The North Country11/5/2019 20:00
Todrick Hall11/5/2019 20:00
Conan Gray11/5/2019 20:00
Magic Sword11/5/2019 20:00
Uncovered – Tribute to Stevie Wonder & Prince11/5/2019 20:00
Come From Away11/5/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/5/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/6/2019 13:30
Girl From The North Country11/6/2019 13:30
Come From Away11/6/2019 13:30
Knocked Loose, Rotting Out, Candy & SeeYouSpaceCowboy11/6/2019 18:00
mxmtoon11/6/2019 19:00
International Strength and Speed Challenge11/6/2019 19:00
Judge John Hodgman11/6/2019 19:00
National Ballet of Canada: Giselle11/6/2019 19:30
Jade Bird11/6/2019 19:30
Xiang Yue Shi Nian11/6/2019 19:30
Toronto Raptors vs. Sacramento Kings11/6/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/6/2019 20:00
Girl From The North Country11/6/2019 20:00
Jordan Rakei11/6/2019 20:00
Uncovered – Tribute to Stevie Wonder & Prince11/6/2019 20:00
Come From Away11/6/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/6/2019 20:00
Neil Hilborn11/6/2019 21:00
Toronto Maple Leafs vs. Vegas Golden Knights11/7/2019 19:00
Alestorm11/7/2019 19:00
Big Ben International Challenge11/7/2019 19:00
The Football Ramble Live11/7/2019 19:00
National Ballet of Canada: Giselle11/7/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/7/2019 20:00
Girl From The North Country11/7/2019 20:00
Greyson Chance11/7/2019 20:00
Yelawolf11/7/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Thais Grand Opera11/7/2019 20:00
Uncovered – Tribute to Stevie Wonder & Prince11/7/2019 20:00
Music Toronto: Vision Quartet11/7/2019 20:00
Come From Away11/7/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/7/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/8/2019 16:30
Bangarra Dance Theatre: Spirit11/8/2019 19:00
Canadian Open Speed Challenge11/8/2019 19:00
National Ballet of Canada: Giselle11/8/2019 19:30
Opera Atelier: Mozart Don Giovanni11/8/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/8/2019 20:00
Girl From The North Country11/8/2019 20:00
Marc Anthony11/8/2019 20:00
White Reaper, The Nude Party & Wombo11/8/2019 20:00
Ray Chen & Julio Elizalde11/8/2019 20:00
Prateek Kuhad11/8/2019 20:00
Come From Away11/8/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/8/2019 20:00
Alestorm11/8/2019 20:30
Canine/Equine International Jumper Challenge & Sylvia Zerbini11/9/2019 13:00
National Ballet of Canada: Giselle11/9/2019 14:00
Piaf/Dietrich11/9/2019 14:00
Girl From The North Country11/9/2019 14:00
Bangarra Dance Theatre: Spirit11/9/2019 14:00
Come From Away11/9/2019 14:00
Opera Atelier: Mozart Don Giovanni11/9/2019 16:30
Cirque du Soleil – Alegria11/9/2019 16:30
Chastity Belt11/9/2019 18:30
Blossoms – The Band11/9/2019 18:30
Big Wild11/9/2019 19:00
Longines FEI World Cup11/9/2019 19:00
The Maine11/9/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Philadelphia Flyers11/9/2019 19:00
National Ballet of Canada: Giselle11/9/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/9/2019 20:00
Girl From The North Country11/9/2019 20:00
Bangarra Dance Theatre: Spirit11/9/2019 20:00
Carminho & Pilar11/9/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Thais Grand Opera11/9/2019 20:00
Pokey LaFarge11/9/2019 20:00
Come From Away11/9/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/9/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/10/2019 12:30
Ontario Toyota Dealers Rodeo11/10/2019 13:00
National Ballet of Canada: Giselle11/10/2019 14:00
Piaf/Dietrich11/10/2019 14:00
Girl From The North Country11/10/2019 14:00
Ukrainian Bandurist Chorus of North America: Centennial Concert Series11/10/2019 14:00
Come From Away11/10/2019 14:00
Cirque du Soleil – Alegria11/10/2019 16:00
The Cinematic Orchestra11/10/2019 19:00
Fruit Bats11/10/2019 19:00
Ra Ra Riot11/10/2019 20:00
Idan Raichel11/10/2019 20:00
Pokey LaFarge11/10/2019 20:00
Blue October11/10/2019 20:00
Seefeel11/11/2019 19:00
Tool11/11/2019 19:30
Lil Tecca11/11/2019 21:00
Jay Park11/12/2019 19:00
Sasha Sloan11/12/2019 19:00
Tool11/12/2019 19:30
National Youth Orchestra of Canada: Sascha Goetzel – The Frenergy Tour11/12/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/12/2019 20:00
Girl From The North Country11/12/2019 20:00
Robert Forster11/12/2019 20:00
(Sandy) Alex G11/12/2019 20:00
Julia Jacklin11/12/2019 20:00
Come From Away11/12/2019 20:00
Pete Yorn11/12/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/12/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/13/2019 13:30
Girl From The North Country11/13/2019 13:30
Come From Away11/13/2019 13:30
Hobo Johnson & The Lovemakers11/13/2019 19:00
Charlotte Lawrence11/13/2019 19:00
New Found Glory, Hawthorne Heights, Free Throw & Jetty Bones11/13/2019 19:00
Logic11/13/2019 19:30
Joshua Radin11/13/2019 19:30
Another Brick in the Wall11/13/2019 20:00
Girl From The North Country11/13/2019 20:00
White Denim11/13/2019 20:00
Isango Ensemble: A Man Of Good Hope11/13/2019 20:00
Louis The Child11/13/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Russian Masters11/13/2019 20:00
Dreamers11/13/2019 20:00
Come From Away11/13/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/13/2019 20:00
Dave11/14/2019 19:00
Gordie Tentrees & Jaxon Haldane11/14/2019 19:00
Another Brick in the Wall11/14/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/14/2019 20:00
Girl From The North Country11/14/2019 20:00
Isango Ensemble: A Man Of Good Hope11/14/2019 20:00
Come From Away11/14/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/14/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/15/2019 16:30
Streetlight Manifesto11/15/2019 19:00
Ali Barter11/15/2019 19:00
Cannibal Corpse11/15/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Boston Bruins11/15/2019 19:00
National Ballet of Canada: Orpheus Alive & Chaconne11/15/2019 19:30
Mike Masse11/15/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/15/2019 20:00
Girl From The North Country11/15/2019 20:00
Alex Cameron11/15/2019 20:00
Isango Ensemble: A Man Of Good Hope11/15/2019 20:00
Danny Bhoy11/15/2019 20:00
Come From Away11/15/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/15/2019 20:00
James Naismith Classic11/16/2019 3:30
National Ballet of Canada: Orpheus Alive & Chaconne11/16/2019 14:00
Piaf/Dietrich11/16/2019 14:00
Girl From The North Country11/16/2019 14:00
Isango Ensemble: A Man Of Good Hope11/16/2019 14:00
Come From Away11/16/2019 14:00
Toronto Marlies Vs. Texas Stars11/16/2019 16:00
Cirque du Soleil – Alegria11/16/2019 16:30
Angel Olsen11/16/2019 19:00
Clairo11/16/2019 19:00
National Ballet of Canada: Orpheus Alive & Chaconne11/16/2019 19:30
Another Brick in the Wall11/16/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/16/2019 20:00
Girl From The North Country11/16/2019 20:00
John Crist11/16/2019 20:00
Isango Ensemble: A Man Of Good Hope11/16/2019 20:00
Mavis Staples11/16/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Jonathan Crow – Vivaldi’s Four Seasons11/16/2019 20:00
Come From Away11/16/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/16/2019 20:00
Dune Rats11/16/2019 20:30
Cirque du Soleil – Alegria11/17/2019 12:30
Another Brick in the Wall11/17/2019 14:00
National Ballet of Canada: Orpheus Alive & Chaconne11/17/2019 14:00
Piaf/Dietrich11/17/2019 14:00
Girl From The North Country11/17/2019 14:00
Isango Ensemble: A Man Of Good Hope11/17/2019 14:00
Come From Away11/17/2019 14:00
Zurich Chamber Orchestra: Daniel Hope – Vivaldi’s Four Seasons11/17/2019 15:00
Toronto Marlies Vs. Texas Stars11/17/2019 16:00
Hockey Hall Of Fame Legends Classic11/17/2019 16:00
Cirque du Soleil – Alegria11/17/2019 16:00
Chelsea Grin11/17/2019 18:00
Pigface11/17/2019 19:00
Clairo11/17/2019 19:00
Danny Bhoy11/17/2019 19:00
FKA Twigs11/17/2019 19:00
Beach Bunny & Another Michael11/17/2019 19:00
Jack Klatt11/17/2019 20:00
Sasha Velour11/18/2019 19:00
Toronto Raptors vs. Charlotte Hornets11/18/2019 19:30
Clan of XYMOX11/18/2019 20:00
Moon Duo11/18/2019 20:00
Schoolboy Q11/18/2019 20:00
Black Mountain & Ryley Walker11/19/2019 19:00
Sasha Velour11/19/2019 19:00
Jaymes Young11/19/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/19/2019 20:00
Girl From The North Country11/19/2019 20:00
Jason Mraz & Raining Jane11/19/2019 20:00
Hellyeah11/19/2019 20:00
Come From Away11/19/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/19/2019 20:00
Saint Jhn & Kodie Shane11/19/2019 20:00
Kikagaku Moyo & Minami Deutsch11/19/2019 20:30
Piaf/Dietrich11/20/2019 13:30
Girl From The North Country11/20/2019 13:30
Come From Away11/20/2019 13:30
Buddy Holly & Roy Orbison Hologram Show11/20/2019 19:00
Mandolin Orange11/20/2019 19:00
Toronto Marlies vs. Laval Rocket11/20/2019 19:00
National Ballet of Canada: Orpheus Alive & Chaconne11/20/2019 19:30
Toronto Raptors vs. Orlando Magic11/20/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/20/2019 20:00
Girl From The North Country11/20/2019 20:00
Jason Mraz & Raining Jane11/20/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Jonathan Crow – Vivaldi’s Four Seasons11/20/2019 20:00
Noah Reid11/20/2019 20:00
Come From Away11/20/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/20/2019 20:00
The Jayhawks11/20/2019 20:30
Ringo Deathstarr11/20/2019 21:00
Last Dinosaurs11/21/2019 18:30
National Ballet of Canada: Orpheus Alive & Chaconne11/21/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/21/2019 20:00
Girl From The North Country11/21/2019 20:00
Neon Indian11/21/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Jonathan Crow – Vivaldi’s Four Seasons11/21/2019 20:00
Tobe Nwigwe11/21/2019 20:00
Noah Reid11/21/2019 20:00
Come From Away11/21/2019 20:00
Lil Tjay11/21/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/21/2019 20:00
Charly Bliss11/21/2019 20:30
The Jayhawks11/21/2019 20:30
City and Colour11/22/2019 19:00
Straight Up with Stassi11/22/2019 19:00
Moist11/22/2019 19:00
Audien11/22/2019 19:00
Miriam Yeung11/22/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/22/2019 20:00
Girl From The North Country11/22/2019 20:00
Royal Conservatory Orchestra: Andrei Feher11/22/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Leonard Slatkin – An American In Paris11/22/2019 20:00
Come From Away11/22/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/22/2019 20:00
Cash Cash & R3hab11/22/2019 22:00
Piaf/Dietrich11/23/2019 14:00
Girl From The North Country11/23/2019 14:00
Come From Away11/23/2019 14:00
Toronto Marlies vs. Manitoba Moose11/23/2019 16:00
Cirque du Soleil – Alegria11/23/2019 16:30
With Confidence, Between You and Me & Doll Skin11/23/2019 18:00
The Watchmen11/23/2019 19:00
Another Brick in the Wall11/23/2019 20:00
Taj Express11/23/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/23/2019 20:00
Girl From The North Country11/23/2019 20:00
Formidable – The Aznavour Tribute11/23/2019 20:00
Bruce Dickinson11/23/2019 20:00
Collie Buddz11/23/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Leonard Slatkin – An American In Paris11/23/2019 20:00
Come From Away11/23/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/23/2019 20:00
Miami Horror11/23/2019 21:00
Chocolate Puma11/23/2019 22:00
Cirque du Soleil – Alegria11/24/2019 12:30
Taj Express11/24/2019 14:00
Piaf/Dietrich11/24/2019 14:00
Girl From The North Country11/24/2019 14:00
Mark Synnott11/24/2019 14:00
Come From Away11/24/2019 14:00
Cirque du Soleil – Alegria11/24/2019 16:00
Toronto Marlies vs. Manitoba Moose11/24/2019 16:00
Chon, Between The Buried and Me & Intervals11/24/2019 18:30
Madeon11/24/2019 19:00
Mark Synnott11/24/2019 19:00
Allah-Las11/24/2019 20:00
High On Fire & Power Trip11/25/2019 18:00
Kim Petras11/25/2019 19:30
Toronto Raptors vs. Philadelphia 76ers11/25/2019 19:30
Goo Goo Dolls11/25/2019 20:00
Summer Walker & Melii11/25/2019 20:00
Mark Synnott11/25/2019 20:00
Our Last Night11/26/2019 18:00
Mac Ayres11/26/2019 19:00
Jonas Brothers11/26/2019 19:30
Taj Express11/26/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/26/2019 20:00
Il Divo11/26/2019 20:00
Mark Synnott11/26/2019 20:00
Come From Away11/26/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/26/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/27/2019 13:30
Cats11/27/2019 13:30
Come From Away11/27/2019 13:30
Amigo The Devil11/27/2019 19:00
Tiny Moving Parts11/27/2019 19:00
Geoffroy11/27/2019 19:00
Bulow11/27/2019 19:00
In Flames11/27/2019 19:00
National Ballet of Canada: Etudes, Piano Concert No. 1 & Petite Mort11/27/2019 19:30
Cats11/27/2019 19:30
Toronto Raptors vs. New York Knicks11/27/2019 19:30
Taj Express11/27/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/27/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – All Tchaikovsky11/27/2019 20:00
Come From Away11/27/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/27/2019 20:00
Rising Appalachia11/27/2019 20:30
Taj Express11/28/2019 14:00
Pineapple Thief11/28/2019 19:00
Trailer Park Boys: A Sunnyvale Christmas11/28/2019 19:00
National Ballet of Canada: Etudes, Piano Concert No. 1 & Petite Mort11/28/2019 19:30
Cats11/28/2019 19:30
Piaf/Dietrich11/28/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – All Tchaikovsky11/28/2019 20:00
Come From Away11/28/2019 20:00
The Dirty Nil11/28/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/28/2019 20:00
Batushka11/29/2019 19:00
Brockhampton11/29/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood11/29/2019 19:00
Rittz, Dizzy Wright, Whitney Peyton & Ekoh11/29/2019 19:00
Cher11/29/2019 19:30
National Ballet of Canada: Etudes, Piano Concert No. 1 & Petite Mort11/29/2019 19:30
Cats11/29/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play11/29/2019 19:30
Taj Express11/29/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/29/2019 20:00
Chelsea Handler11/29/2019 20:00
Women’s Blues Revue: Taborah Johnson, Ellen McIlwaine & Miss Emily11/29/2019 20:00
Come From Away11/29/2019 20:00
Gary Meikle11/29/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/29/2019 20:00
Current Swell11/29/2019 20:30
Chelsea Handler11/29/2019 22:30
Cats11/30/2019 13:30
Toronto Marlies vs. Utica Comets11/30/2019 13:30
Taj Express11/30/2019 14:00
National Ballet of Canada: Etudes, Piano Concert No. 1 & Petite Mort11/30/2019 14:00
Piaf/Dietrich11/30/2019 14:00
Come From Away11/30/2019 14:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play11/30/2019 15:30
Cirque du Soleil – Alegria11/30/2019 16:30
Prozzak11/30/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Buffalo Sabres11/30/2019 19:00
National Ballet of Canada: Etudes, Piano Concert No. 1 & Petite Mort11/30/2019 19:30
Cats11/30/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play11/30/2019 19:30
Pete Correale11/30/2019 19:30
Taj Express11/30/2019 20:00
Jazz at Lincoln Center Orchestra: Wynton Marsalis11/30/2019 20:00
Piaf/Dietrich11/30/2019 20:00
Helmet11/30/2019 20:00
TroyBoi11/30/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – All Tchaikovsky11/30/2019 20:00
Come From Away11/30/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria11/30/2019 20:00
Cirque du Soleil – Alegria12/1/2019 12:30
Cats12/1/2019 13:30
Taj Express12/1/2019 14:00
National Ballet of Canada: Etudes, Piano Concert No. 1 & Petite Mort12/1/2019 14:00
Piaf/Dietrich12/1/2019 14:00
Come From Away12/1/2019 14:00
Voicebox Opera: Katya Kabanova12/1/2019 14:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/1/2019 15:30
Toronto Marlies vs. Utica Comets12/1/2019 16:00
Cirque du Soleil – Alegria12/1/2019 16:00
Toronto Raptors vs. Utah Jazz12/1/2019 18:00
Devendra Banhart12/1/2019 19:00
The Menzingers12/1/2019 19:00
Vancouver Sleep Clinic12/1/2019 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – All Tchaikovsky12/1/2019 20:00
Esprit Orchestra: Sustain12/1/2019 20:00
Ski Mask The Slump God12/1/2019 20:00
Steel Panther12/2/2019 19:00
Issues – The Band12/3/2019 17:30
CAAMP12/3/2019 19:00
Reverend Horton Heat12/3/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/3/2019 19:00
Anastasia12/3/2019 19:30
Cats12/3/2019 19:30
Toronto Raptors vs. Miami Heat12/3/2019 19:30
Piaf/Dietrich12/3/2019 20:00
Cracker12/3/2019 20:00
Piaf/Dietrich12/4/2019 13:30
Anastasia12/4/2019 13:30
Cats12/4/2019 13:30
Toronto Maple Leafs vs. Colorado Avalanche12/4/2019 19:00
Tim Baker12/4/2019 19:00
Cattle Decapitation12/4/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/4/2019 19:00
Anastasia12/4/2019 19:30
Cats12/4/2019 19:30
Chucho Valdes12/4/2019 20:00
Piaf/Dietrich12/4/2019 20:00
Orville Peck12/5/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/5/2019 19:00
Anastasia12/5/2019 19:30
Cats12/5/2019 19:30
Toronto Raptors vs. Houston Rockets12/5/2019 19:30
Piaf/Dietrich12/5/2019 20:00
Banners12/5/2019 20:00
Music Toronto: Gryphon Trio12/5/2019 20:00
54-4012/5/2019 20:00
Rheostatics12/6/2019 18:30
Hilltop Hoods12/6/2019 19:00
Anastasia12/6/2019 19:30
Cats12/6/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/6/2019 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Constantine Kitsopoulos – Home Alone In Concert12/6/2019 19:30
Toronto Mendelssohn Choir: Messiah and Carols – A Christmas Celebration12/6/2019 19:30
Piaf/Dietrich12/6/2019 20:00
Berhana12/6/2019 20:00
Homayoun Shajaria, Tahmoures Pournazeri & Sohrab Pournazeri12/6/2019 21:00
Snails12/6/2019 22:00
Anastasia12/7/2019 13:30
Cats12/7/2019 13:30
Piaf/Dietrich12/7/2019 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Constantine Kitsopoulos – Home Alone In Concert12/7/2019 14:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/7/2019 15:30
Toronto Marlies Vs. San Antonio Rampage12/7/2019 16:00
Omar Apollo12/7/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/7/2019 19:00
Anastasia12/7/2019 19:30
Cats12/7/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/7/2019 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Constantine Kitsopoulos – Home Alone In Concert12/7/2019 19:30
Ones – The Beatles Tribute12/7/2019 20:00
Piaf/Dietrich12/7/2019 20:00
Bend It Like Beckham – The Musical12/7/2019 20:00
54-4012/7/2019 20:00
Lil’ Red Robin Hood12/8/2019 12:00
Anastasia12/8/2019 13:30
Cats12/8/2019 13:30
Piaf/Dietrich12/8/2019 14:00
Bend It Like Beckham – The Musical12/8/2019 14:00
A Whole New World: The Musical Magic of Alan Menken12/8/2019 14:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/8/2019 15:30
Toronto Marlies Vs. San Antonio Rampage12/8/2019 16:00
Tyler Childers12/8/2019 19:00
Bend It Like Beckham – The Musical12/8/2019 20:00
Cautious Clay12/8/2019 20:00
Celine Dion12/9/2019 19:30
Mongol Horde12/10/2019 19:00
Cashmere Cat12/10/2019 19:00
Celine Dion12/10/2019 19:30
Anastasia12/10/2019 19:30
Cats12/10/2019 19:30
The Joy Formidable12/10/2019 19:30
Hannaford Street Silver Band & Bach Children’s Chorus: Winter’s Song12/10/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/10/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Holiday Pops12/10/2019 20:00
Anastasia12/11/2019 13:30
Cats12/11/2019 13:30
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Holiday Pops12/11/2019 14:00
Hollerado12/11/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/11/2019 19:00
Toronto Raptors vs. Los Angeles Clippers12/11/2019 19:00
Anastasia12/11/2019 19:30
Cats12/11/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/11/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Holiday Pops12/11/2019 20:00
Hollerado12/12/2019 19:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/12/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/12/2019 19:00
Anastasia12/12/2019 19:30
Cats12/12/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/12/2019 20:00
Hollerado12/13/2019 19:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/13/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/13/2019 19:00
Anastasia12/13/2019 19:30
Cats12/13/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/13/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/13/2019 20:00
Riot Ten12/13/2019 22:00
Anastasia12/14/2019 13:30
Cats12/14/2019 13:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/14/2019 14:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/14/2019 14:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/14/2019 15:30
Toronto Marlies vs. Belleville Senators12/14/2019 16:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/14/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/14/2019 19:00
Anastasia12/14/2019 19:30
Cats12/14/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/14/2019 19:30
Toronto Raptors vs. Brooklyn Nets12/14/2019 19:30
Brian Regan12/14/2019 20:00
Bend It Like Beckham – The Musical12/14/2019 20:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/15/2019 13:00
Anastasia12/15/2019 13:30
Cats12/15/2019 13:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/15/2019 14:00
Toronto Children’s Chorus12/15/2019 14:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/15/2019 15:30
Toronto Marlies Vs. Rockford Icehogs12/15/2019 16:00
Lil’ Red Robin Hood12/15/2019 17:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/15/2019 17:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/15/2019 20:00
Toronto Raptors vs. Cleveland Cavaliers12/16/2019 19:30
ASAP Ferg12/17/2019 19:00
Life of Agony12/17/2019 19:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/17/2019 19:00
The Good Lovelies12/17/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Buffalo Sabres12/17/2019 19:00
SpongeBob – The Musical12/17/2019 19:30
Anastasia12/17/2019 19:30
Cats12/17/2019 19:30
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: Handel’s Messiah12/17/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/17/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Alexander Shelley – Handel’s Messiah12/17/2019 20:00
Jonathan Plowright12/17/2019 20:00
Anastasia12/18/2019 13:30
Cats12/18/2019 13:30
The Marcus King Band12/18/2019 18:30
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/18/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/18/2019 19:00
SpongeBob – The Musical12/18/2019 19:30
Anastasia12/18/2019 19:30
Cats12/18/2019 19:30
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: Handel’s Messiah12/18/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/18/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Alexander Shelley – Handel’s Messiah12/18/2019 20:00
Serena Ryder12/18/2019 20:00
Boston Manor, Microwave, Heart Attack Man & Selfish Things12/19/2019 18:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/19/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/19/2019 19:00
Big Wreck12/19/2019 19:00
SpongeBob – The Musical12/19/2019 19:30
Anastasia12/19/2019 19:30
Cats12/19/2019 19:30
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: Handel’s Messiah12/19/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/19/2019 20:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/20/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/20/2019 19:00
SpongeBob – The Musical12/20/2019 19:30
Anastasia12/20/2019 19:30
Cats12/20/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/20/2019 19:30
Toronto Raptors vs. Washington Wizards12/20/2019 19:30
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: Handel’s Messiah12/20/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/20/2019 20:00
Big Wreck12/20/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Alexander Shelley – Handel’s Messiah12/20/2019 20:00
Anastasia12/21/2019 13:30
Cats12/21/2019 13:30
SpongeBob – The Musical12/21/2019 14:00
Bend It Like Beckham – The Musical12/21/2019 14:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/21/2019 14:00
Lil’ Red Robin Hood12/21/2019 14:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/21/2019 15:30
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/21/2019 19:00
Lil’ Red Robin Hood12/21/2019 19:00
Skydiggers12/21/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Detroit Red Wings12/21/2019 19:00
SpongeBob – The Musical12/21/2019 19:30
Anastasia12/21/2019 19:30
Cats12/21/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/21/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/21/2019 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Alexander Shelley – Handel’s Messiah12/21/2019 20:00
Lil’ Red Robin Hood12/22/2019 12:00
SpongeBob – The Musical12/22/2019 12:30
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/22/2019 13:00
Anastasia12/22/2019 13:30
Cats12/22/2019 13:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/22/2019 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Alexander Shelley – Handel’s Messiah12/22/2019 15:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/22/2019 15:30
Toronto Raptors vs. Dallas Mavericks12/22/2019 15:30
Lil’ Red Robin Hood12/22/2019 17:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/22/2019 17:30
SpongeBob – The Musical12/22/2019 18:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/22/2019 20:00
Toronto Maple Leafs vs. Carolina Hurricanes12/23/2019 14:00
Lil’ Red Robin Hood12/23/2019 19:00
Anastasia12/23/2019 19:30
Bend It Like Beckham – The Musical12/24/2019 13:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/24/2019 13:00
Anastasia12/24/2019 13:30
Lil’ Red Robin Hood12/24/2019 14:00
Bend It Like Beckham – The Musical12/24/2019 17:00
Cats12/24/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/24/2019 19:30
Toronto Raptors vs. Boston Celtics12/25/2019 12:00
Anastasia12/25/2019 13:30
Cats12/25/2019 13:30
Cats12/25/2019 19:30
Lil’ Red Robin Hood12/26/2019 14:00
Toronto Marlies vs. Belleville Senators12/26/2019 15:00
Toronto Marlies vs. Belleville Senators12/26/2019 15:00
Anastasia12/26/2019 19:30
Cats12/26/2019 19:30
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/27/2019 13:00
Anastasia12/27/2019 13:30
Lil’ Red Robin Hood12/27/2019 14:00
Lil’ Red Robin Hood12/27/2019 19:00
Anastasia12/27/2019 19:30
Cats12/27/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/27/2019 19:30
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/28/2019 13:00
Anastasia12/28/2019 13:30
Cats12/28/2019 13:30
Lil’ Red Robin Hood12/28/2019 14:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/28/2019 15:30
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/28/2019 17:30
Lil’ Red Robin Hood12/28/2019 19:00
Toronto Maple Leafs vs. New York Rangers12/28/2019 19:00
Anastasia12/28/2019 19:30
Cats12/28/2019 19:30
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/28/2019 19:30
WWE: Live12/28/2019 19:30
Toronto Operetta Theatre: The Gypsy Baron12/28/2019 20:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/29/2019 13:00
Anastasia12/29/2019 13:30
Cats12/29/2019 13:30
Toronto Operetta Theatre: The Gypsy Baron12/29/2019 15:00
A Christmas Carol – A Live Radio Play12/29/2019 15:30
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/29/2019 17:30
Toronto Raptors vs. Oklahoma City Thunder12/29/2019 18:00
Anastasia12/30/2019 13:30
Lil’ Red Robin Hood12/30/2019 14:00
Trans-Siberian Orchestra12/30/2019 15:00
Lil’ Red Robin Hood12/30/2019 19:00
Trans-Siberian Orchestra12/30/2019 20:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker12/31/2019 13:00
Anastasia12/31/2019 13:30
Lil’ Red Robin Hood12/31/2019 14:00
Toronto Marlies vs. Cleveland Monsters12/31/2019 15:00
Bravissimo! 201912/31/2019 19:00
Toronto Raptors vs. Cleveland Cavaliers12/31/2019 19:00
Cats12/31/2019 19:30
Toronto Operetta Theatre: The Gypsy Baron12/31/2019 20:00
Anastasia1/1/2020 13:30
Cats1/1/2020 13:30
Salute To Vienna New Year’s Concert 20201/1/2020 14:30
Cats1/1/2020 19:30
Lil’ Red Robin Hood1/2/2020 14:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker1/2/2020 19:00
Lil’ Red Robin Hood1/2/2020 19:00
Anastasia1/2/2020 19:30
Cats1/2/2020 19:30
Anastasia1/3/2020 13:30
National Ballet of Canada: The Nutcracker1/3/2020 14:00
Lil’ Red Robin Hood1/3/2020 14:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker1/3/2020 19:00
Anastasia1/3/2020 19:30
Cats1/3/2020 19:30
Toronto Operetta Theatre: The Gypsy Baron1/3/2020 20:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker1/4/2020 13:00
Anastasia1/4/2020 13:30
Cats1/4/2020 13:30
Lil’ Red Robin Hood1/4/2020 14:00
Toronto Marlies vs. Rochester Americans1/4/2020 16:00
National Ballet of Canada: The Nutcracker1/4/2020 17:30
Lil’ Red Robin Hood1/4/2020 19:00
Toronto Maple Leafs vs. New York Islanders1/4/2020 19:00
Anastasia1/4/2020 19:30
Cats1/4/2020 19:30
Anastasia1/5/2020 13:30
Cats1/5/2020 13:30
Toronto Operetta Theatre: The Gypsy Baron1/5/2020 15:00
Toronto Marlies vs. Lehigh Valley Phantoms1/5/2020 16:00
Toronto Maple Leafs vs. Edmonton Oilers1/6/2020 19:00
Toronto Raptors vs. Portland Trail Blazers1/7/2020 19:00
Anastasia1/7/2020 19:30
Anastasia1/8/2020 13:30
Surfaces1/8/2020 19:00
Anastasia1/8/2020 19:30
Toronto Maple Leafs vs. Winnipeg Jets1/8/2020 19:30
The Phantom Of The Opera1/8/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Beethoven 71/8/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/9/2020 13:30
Anastasia1/9/2020 19:30
Thursday Evening 11/9/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/9/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Beethoven 71/9/2020 20:00
Miro Quartet1/9/2020 20:00
Anastasia1/10/2020 19:30
The Phantom Of The Opera1/10/2020 20:00
Anastasia1/11/2020 13:30
The Phantom Of The Opera1/11/2020 14:00
Ayre and other works by Osvaldo Golijov1/11/2020 19:00
Anastasia1/11/2020 19:30
The Phantom Of The Opera1/11/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Beethoven 71/11/2020 20:00
Anastasia1/12/2020 13:30
The Phantom Of The Opera1/12/2020 14:00
Toronto Raptors vs. San Antonio Spurs1/12/2020 18:00
The Phantom Of The Opera1/12/2020 20:00
Yola1/12/2020 20:00
Toronto Maple Leafs vs. New Jersey Devils1/14/2020 19:00
The Phantom Of The Opera1/14/2020 20:00
Ron Pope1/14/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/15/2020 13:30
The Phantom Of The Opera1/15/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Mozart Requiem1/15/2020 20:00
Lucas Debargue1/16/2020 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Calgary Flames1/16/2020 19:00
Thursday Evening 21/16/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/16/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Mozart Requiem1/16/2020 20:00
Toronto Raptors vs. Washington Wizards1/17/2020 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Mozart Requiem1/17/2020 19:30
The Phantom Of The Opera1/17/2020 20:00
Philippe Sly & Le Chimera Project: Winterreise1/17/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/18/2020 14:00
Mike Gordon1/18/2020 18:30
JFL42 Festival: John Mulaney & Pete Davidson1/18/2020 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Chicago Blackhawks1/18/2020 19:00
The Phantom Of The Opera1/18/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Mozart Requiem1/18/2020 20:00
JFL42 Festival: John Mulaney & Pete Davidson1/18/2020 21:30
Canadian Opera Company: The Barber of Seville1/19/2020 14:00
The Phantom Of The Opera1/19/2020 14:00
Chilly Gonzales1/20/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/21/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/22/2020 13:30
Canadian Opera Company: The Barber of Seville1/22/2020 19:30
Toronto Raptors vs. Philadelphia 76ers1/22/2020 19:30
The Phantom Of The Opera1/22/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Bernard Labadie – Mozart 401/22/2020 20:00
The Jim Cuddy Band1/23/2020 19:00
The Phantom Of The Opera1/23/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Bernard Labadie – Mozart 401/23/2020 20:00
The Strumbellas1/23/2020 21:00
Disney On Ice: Dream Big1/24/2020 10:30
Royal Conservatory Orchestra: Zane Dalal – Zakir Hussain & John Patitucci1/24/2020 19:00
Disney On Ice: Dream Big1/24/2020 19:00
Yamato Drummers Of Japan1/24/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/24/2020 20:00
Disney On Ice: Dream Big1/25/2020 11:00
The Phantom Of The Opera1/25/2020 14:00
Disney On Ice: Dream Big1/25/2020 15:00
Canadian Opera Company: The Barber of Seville1/25/2020 16:30
Disney On Ice: Dream Big1/25/2020 19:00
Vic Dibitetto1/25/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/25/2020 20:00
Mehran Modiri1/25/2020 20:00
The Strumbellas1/25/2020 20:00
Classic Albums Live Tribute Show: Billy Joel – The Stranger1/25/2020 20:00
Danilo Perez’s Golden Messengers & Allison Au Quartet1/25/2020 20:00
Disney On Ice: Dream Big1/26/2020 11:00
The Phantom Of The Opera1/26/2020 14:00
Louis Lortie1/26/2020 15:00
Disney On Ice: Dream Big1/26/2020 15:00
The Strumbellas1/26/2020 19:00
Disney On Ice: Dream Big1/26/2020 19:00
Toronto Raptors vs. Atlanta Hawks1/28/2020 19:30
The Phantom Of The Opera1/28/2020 20:00
Il Volo1/28/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/29/2020 13:30
Rex Orange County1/29/2020 19:00
The Phantom Of The Opera1/29/2020 20:00
Cold War Kids1/29/2020 20:00
Half Moon Run1/30/2020 19:00
Rex Orange County1/30/2020 19:00
Canadian Opera Company: The Barber of Seville1/30/2020 19:30
The Phantom Of The Opera1/30/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Aziz Shokhakimov – Dvorak & Mendelssohn1/30/2020 20:00
Music Toronto: St. Lawrence Quartet1/30/2020 20:00
Toronto Marlies vs. Charlotte Checkers1/31/2020 19:00
Hot Water Music1/31/2020 20:00
Ross The Boss1/31/2020 20:00
The Phantom Of The Opera1/31/2020 20:00
Ontario Philharmonic Orchestra: Charles Cozens – The Mozart Effect: Live!1/31/2020 20:00
Lisa Fischer & Grand Baton1/31/2020 20:00
The Phantom Of The Opera2/1/2020 14:00
Toronto Marlies vs. Charlotte Checkers2/1/2020 16:00
Jay And Silent Bob Reboot Roadshow2/1/2020 18:30
Ripe2/1/2020 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Ottawa Senators2/1/2020 19:00
Canadian Opera Company: The Barber of Seville2/1/2020 19:30
Hot Water Music2/1/2020 20:00
The Phantom Of The Opera2/1/2020 20:00
Los Angeles Master Chorale: Peter Sellars – Lagrime di San Pietro2/1/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Aziz Shokhakimov – Dvorak & Mendelssohn2/1/2020 20:00
Canadian Opera Company: The Barber of Seville2/2/2020 14:00
The Phantom Of The Opera2/2/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – Beethoven Lives Upstairs2/2/2020 14:00
Los Angeles Master Chorale: Peter Sellars – Lagrime di San Pietro2/2/2020 15:00
Toronto Raptors vs. Chicago Bulls2/2/2020 15:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – Beethoven Lives Upstairs2/2/2020 16:00
Sons Of Apollo2/2/2020 19:00
Calexico & Iron and Wine2/2/2020 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Florida Panthers2/3/2020 19:00
The Wood Brothers2/3/2020 20:00
Toronto Marlies vs. Belleville Senators2/4/2020 19:00
Canadian Opera Company: The Barber of Seville2/4/2020 19:30
Toronto Raptors vs. Indiana Pacers2/5/2020 19:30
Radical Vitality: Solos and Duets2/5/2020 20:00
Canadian Opera Company: Hansel and Gretel2/6/2020 19:30
Radical Vitality: Solos and Duets2/6/2020 20:00
Joshua Bell & National Arts Centre Orchestra2/6/2020 20:00
Radical Vitality: Solos and Duets2/7/2020 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Anaheim Ducks2/7/2020 19:00
Canadian Opera Company: The Barber of Seville2/7/2020 19:30
We Will Rock You2/7/2020 20:00
Susan Aglukark & Lacey Hill2/7/2020 20:00
We Will Rock You2/8/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Jack Everly – Singin’ In The Rain – Film with Orchestra2/8/2020 14:30
Toronto Marlies vs. Rochester Americans2/8/2020 16:00
Canadian Opera Company: Hansel and Gretel2/8/2020 16:30
Toronto Raptors vs. Brooklyn Nets2/8/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Jack Everly – Singin’ In The Rain – Film with Orchestra2/8/2020 19:30
Radical Vitality: Solos and Duets2/8/2020 20:00
Radical Vitality: Solos and Duets2/9/2020 14:00
Hannaford Street Silver Band: Gabor Tarkovi – Festival Of Brass2/9/2020 15:00
Toronto Marlies vs. Laval Rocket2/9/2020 16:00
Toronto Raptors vs. Minnesota Timberwolves2/10/2020 19:30
Toronto Maple Leafs vs. Arizona Coyotes2/11/2020 19:00
Canadian Opera Company: Hansel and Gretel2/11/2020 19:30
Hamilton2/11/2020 20:00
Hamilton2/12/2020 13:30
Chance The Rapper2/12/2020 19:00
Benny Green: Oscar Peterson’s Africa2/12/2020 20:00
Hamilton2/12/2020 20:00
Toronto Maple Leafs vs. Dallas Stars2/13/2020 19:00
Hamilton2/13/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Elim Chan – Rachmaninoff & Scheherazade2/14/2020 19:30
Royal Conservatory Orchestra: Joahannes Debus – Strauss & Beethoven2/14/2020 20:00
Electric Guest2/14/2020 20:00
Hamilton2/14/2020 20:00
Nick Jr. Live! Move to the Music2/15/2020 10:00
Nick Jr. Live! Move to the Music2/15/2020 14:00
Hamilton2/15/2020 14:00
Toronto Marlies vs. Belleville Senators2/15/2020 16:00
Nick Jr. Live! Move to the Music2/15/2020 18:00
Canadian Opera Company: Hansel and Gretel2/15/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Elim Chan – Rachmaninoff & Scheherazade2/15/2020 20:00
Hamilton2/15/2020 20:00
Nick Jr. Live! Move to the Music2/16/2020 10:00
Canadian Opera Company: Hansel and Gretel2/16/2020 14:00
Nick Jr. Live! Move to the Music2/16/2020 14:00
Hamilton2/16/2020 14:00
Voicebox Opera: Kamouraska2/16/2020 14:30
Toronto Symphony Orchestra: Elim Chan – Rachmaninoff & Scheherazade2/16/2020 15:00
Tove Lo2/16/2020 19:00
Toronto Marlies vs. Binghamton Devils2/17/2020 15:00
Music Toronto: Francesco Piemontesi2/18/2020 20:00
Hamilton2/18/2020 20:00
Toronto Marlies vs. Binghamton Devils2/19/2020 11:00
Hamilton2/19/2020 13:30
Canadian Opera Company: Hansel and Gretel2/19/2020 19:30
Orchestre Symphonique de Montreal: Kent Nagano – Beethoven Pastoral2/19/2020 20:00
Hamilton2/19/2020 20:00
Toronto Maple Leafs vs. Pittsburgh Penguins2/20/2020 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Donald Runnicles – Majestic Bruckner2/20/2020 20:00
Hamilton2/20/2020 20:00
Canadian Opera Company: Hansel and Gretel2/21/2020 19:30
Motion Pictures Symphony Orchestra: Thomas Newman – Skyfall In Concert2/21/2020 19:30
Old Dominion2/21/2020 19:30
Toronto Raptors vs. Phoenix Suns2/21/2020 19:30
Daniil Trifonov2/21/2020 20:00
Hamilton2/21/2020 20:00
Classic Albums Live Tribute Show: Pink Floyd – The Wall2/21/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – The Composer Is Dead (Sensory Friendly Performance)2/22/2020 11:00
Hamilton2/22/2020 14:00
Toronto Maple Leafs vs. Carolina Hurricanes2/22/2020 19:00
Motion Pictures Symphony Orchestra: Thomas Newman – Skyfall In Concert2/22/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Donald Runnicles – Majestic Bruckner2/22/2020 20:00
Hamilton2/22/2020 20:00
National Geographic Live: Adventures Among Orangutans – Tim Laman & Cheryl Knott2/23/2020 14:00
Hamilton2/23/2020 14:00
Toronto Raptors vs. Indiana Pacers2/23/2020 18:00
National Geographic Live: Adventures Among Orangutans – Tim Laman & Cheryl Knott2/23/2020 19:00
Fitz and The Tantrums & Twin XL2/23/2020 19:00
National Geographic Live: Adventures Among Orangutans – Tim Laman & Cheryl Knott2/24/2020 20:00
Toronto Raptors vs. Milwaukee Bucks2/25/2020 19:30
National Geographic Live: Adventures Among Orangutans – Tim Laman & Cheryl Knott2/25/2020 20:00
Hamilton2/25/2020 20:00
Toronto Marlies vs. Cleveland Monsters2/26/2020 11:00
Hamilton2/26/2020 13:30
Esprit Orchestra: Electric & Eclectic2/26/2020 20:00
Hamilton2/26/2020 20:00
Bronks’s Us/Them2/27/2020 20:00
Music Toronto: Schumann Quartett2/27/2020 20:00
Hamilton2/27/2020 20:00
Toronto Raptors vs. Charlotte Hornets2/28/2020 19:30
Bronks’s Us/Them2/28/2020 20:00
Hamilton2/28/2020 20:00
070 Shake2/28/2020 20:30
Bronks’s Us/Them2/29/2020 14:00
Hamilton2/29/2020 14:00
Toronto Maple Leafs vs. Vancouver Canucks2/29/2020 19:00
National Ballet of Canada: New Work by Crystal Pite, Chroma & Marguerite and Armand2/29/2020 19:30
Bronks’s Us/Them2/29/2020 20:00
Raul Midon & Lionel Loueke2/29/2020 20:00
Hamilton2/29/2020 20:00
National Ballet of Canada: New Work by Crystal Pite, Chroma & Marguerite and Armand3/1/2020 14:00
Bronks’s Us/Them3/1/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – The Composer Is Dead3/1/2020 14:00
Hamilton3/1/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – The Composer Is Dead3/1/2020 16:00
The Lumineers3/3/2020 19:00
Bronks’s Us/Them3/3/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Music of John Williams3/3/2020 20:00
Hamilton3/3/2020 20:00
Bronks’s Us/Them3/4/2020 13:30
Hamilton3/4/2020 13:30
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Music of John Williams3/4/2020 14:00
The Lumineers3/4/2020 19:00
Bronks’s Us/Them3/4/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Music of John Williams3/4/2020 20:00
Toronto Operetta Theatre: H.M.S. Pinafore3/4/2020 20:00
Radical Face3/4/2020 20:00
Hamilton3/4/2020 20:00
National Ballet of Canada: Romeo and Juliet3/5/2020 19:30
Bronks’s Us/Them3/5/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Music of John Williams3/5/2020 20:00
Hamilton3/5/2020 20:00
Toronto Marlies vs. Syracuse Crunch3/6/2020 19:00
National Ballet of Canada: Romeo and Juliet3/6/2020 19:30
Kyung Wha Chung3/6/2020 20:00
Bronks’s Us/Them3/6/2020 20:00
Toronto Operetta Theatre: H.M.S. Pinafore3/6/2020 20:00
Hamilton3/6/2020 20:00
National Ballet of Canada: Romeo and Juliet3/7/2020 14:00
Bronks’s Us/Them3/7/2020 14:00
Hamilton3/7/2020 14:00
Toronto Marlies vs. Syracuse Crunch3/7/2020 19:00
National Ballet of Canada: Romeo and Juliet3/7/2020 19:30
Eros Ramazzotti3/7/2020 20:00
Bronks’s Us/Them3/7/2020 20:00
Toronto Operetta Theatre: H.M.S. Pinafore3/7/2020 20:00
Hamilton3/7/2020 20:00
National Ballet of Canada: Romeo and Juliet3/8/2020 14:00
Bronks’s Us/Them3/8/2020 14:00
Hamilton3/8/2020 14:00
Toronto Operetta Theatre: H.M.S. Pinafore3/8/2020 15:00
Toronto Maple Leafs vs. Tampa Bay Lightning3/10/2020 19:00
Bronks’s Us/Them3/10/2020 20:00
Andre Laplante3/10/2020 20:00
Hamilton3/10/2020 20:00
Bronks’s Us/Them3/11/2020 13:30
Hamilton3/11/2020 13:30
Dave Mason3/11/2020 19:00
National Ballet of Canada: Romeo and Juliet3/11/2020 19:30
Bronks’s Us/Them3/11/2020 20:00
Hamilton3/11/2020 20:00
Toronto Maple Leafs vs. Nashville Predators3/12/2020 19:00
Bronks’s Us/Them3/12/2020 20:00
Hamilton3/12/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Jader Bignamini – Pictures At An Exhibition3/13/2020 19:30
Bronks’s Us/Them3/13/2020 20:00
Hamilton3/13/2020 20:00
Bronks’s Us/Them3/14/2020 14:00
Hamilton3/14/2020 14:00
The Teskey Brothers3/14/2020 19:00
Toronto Raptors vs. Detroit Pistons3/14/2020 19:30
Bronks’s Us/Them3/14/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Jader Bignamini – Pictures At An Exhibition3/14/2020 20:00
Hamilton3/14/2020 20:00
Bronks’s Us/Them3/15/2020 14:00
Hamilton3/15/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Jader Bignamini – Pictures At An Exhibition3/15/2020 15:30
Toronto Raptors vs. Golden State Warriors3/16/2020 20:00
Toronto Marlies vs. Rochester Americans3/17/2020 13:30
Toronto Maple Leafs vs. New Jersey Devils3/17/2020 19:00
Hamilton3/17/2020 20:00
Hamilton3/18/2020 13:30
Insomnium3/18/2020 19:00
National Ballet of Canada: New Work by Crystal Pite, Chroma & Marguerite and Armand3/18/2020 19:30
The Glenn Gould School: Lheure Espagnole & Suor Angelica3/18/2020 19:30
Hamilton3/18/2020 20:00
Toronto Marlies vs. Grand Rapids Griffins3/19/2020 13:30
Toronto Maple Leafs vs. New York Islanders3/19/2020 19:00
National Ballet of Canada: New Work by Crystal Pite, Chroma & Marguerite and Armand3/19/2020 19:30
Music Toronto: Pavel Haas Quartet3/19/2020 20:00
Hamilton3/19/2020 20:00
National Ballet of Canada: New Work by Crystal Pite, Chroma & Marguerite and Armand3/20/2020 19:30
The Glenn Gould School: Lheure Espagnole & Suor Angelica3/20/2020 19:30
Toronto Raptors vs. Boston Celtics3/20/2020 19:30
Hamilton3/20/2020 20:00
Canadian Wealth Summit: Grant Cardone3/21/2020 8:30
National Ballet of Canada: New Work by Crystal Pite, Chroma & Marguerite and Armand3/21/2020 14:00
Hamilton3/21/2020 14:00
Toronto Marlies vs. Belleville Senators3/21/2020 16:00
Toronto Maple Leafs vs. Columbus Blue Jackets3/21/2020 19:00
Nederlands Dans Theater3/21/2020 20:00
Hamilton3/21/2020 20:00
Hamilton3/22/2020 14:00
Toronto Marlies vs. Grand Rapids Griffins3/22/2020 16:00
Toronto Raptors vs. Denver Nuggets3/22/2020 18:00
Esprit Orchestra: Taiko Returns3/22/2020 20:00
Keane3/23/2020 19:00
Toronto Maple Leafs vs. Florida Panthers3/23/2020 19:00
Toronto Raptors vs. Los Angeles Lakers3/24/2020 19:30
Hamilton3/24/2020 20:00
Hamilton3/25/2020 13:30
Hamilton3/25/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox3/26/2020 3:30
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: Bach’s St. John Passion3/26/2020 20:00
Hamilton3/26/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox3/27/2020 3:30
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: Bach’s St. John Passion3/27/2020 20:00
Hamilton3/27/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox3/28/2020 3:30
Hamilton3/28/2020 14:00
Toronto Marlies vs. Laval Rocket3/28/2020 16:00
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: Bach’s St. John Passion3/28/2020 20:00
Hamilton3/28/2020 20:00
Classic Albums Live: Tom Petty – Damn The Torpedoes3/28/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox3/29/2020 3:30
Kakani Katija3/29/2020 14:00
Hamilton3/29/2020 14:00
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: Bach’s St. John Passion3/29/2020 15:00
Toronto Marlies vs. Syracuse Crunch3/29/2020 16:00
Kakani Katija3/29/2020 19:00
Toronto Blue Jays vs. Cincinnati Reds3/30/2020 3:30
Toronto Raptors vs. Memphis Grizzlies3/30/2020 19:30
Kakani Katija3/30/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Cincinnati Reds3/31/2020 3:30
Kakani Katija3/31/2020 20:00
Music Toronto: Benjamin Grosvenor3/31/2020 20:00
Sampa The Great3/31/2020 20:00
Hamilton3/31/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Cincinnati Reds4/1/2020 3:30
Hamilton4/1/2020 13:30
Toronto Symphony Orchestra: Jukka-Pekka Saraste – Lisiecki Plays Beethoven’s Emperor4/1/2020 20:00
Hamilton4/1/2020 20:00
Toronto Marlies vs. Laval Rocket4/2/2020 11:00
Toronto Maple Leafs vs. Detroit Red Wings4/2/2020 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Jukka-Pekka Saraste – Lisiecki Plays Beethoven’s Emperor4/2/2020 20:00
Hamilton4/2/2020 20:00
Toronto Raptors vs. Milwaukee Bucks4/3/2020 19:30
Hamilton4/3/2020 20:00
Pamela Frank & Emanuel Ax4/3/2020 20:00
Room – Play4/4/2020 14:00
Hamilton4/4/2020 14:00
Toronto Maple Leafs vs. Montreal Canadiens4/4/2020 19:00
Room – Play4/4/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Jukka-Pekka Saraste – Lisiecki Plays Beethoven’s Emperor4/4/2020 20:00
Hamilton4/4/2020 20:00
Room – Play4/5/2020 14:00
Hamilton4/5/2020 14:00
Voicebox Opera: Adriana Lecouvreur4/5/2020 14:30
Room – Play4/7/2020 20:00
Hamilton4/7/2020 20:00
Room – Play4/8/2020 13:30
Powerglove4/8/2020 19:00
Room – Play4/8/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno & Yuja Wang – Brahms4/8/2020 20:00
Hamilton4/8/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Kansas City Royals4/9/2020 3:30
Patrick Watson4/9/2020 19:00
Room – Play4/9/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno & Yuja Wang – Brahms4/9/2020 20:00
Hamilton4/9/2020 20:00
Hello, Dolly!4/9/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Kansas City Royals4/10/2020 3:30
Toronto Raptors vs. Atlanta Hawks4/10/2020 19:30
Room – Play4/10/2020 20:00
Hamilton4/10/2020 20:00
Hello, Dolly!4/10/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Kansas City Royals4/11/2020 3:30
Room – Play4/11/2020 14:00
Hamilton4/11/2020 14:00
Toronto Marlies vs. Bridgeport Sound Tigers4/11/2020 16:00
My Dad Wrote A Porno4/11/2020 19:00
Opera Atelier: The Resurrection4/11/2020 19:30
Room – Play4/11/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno & Yuja Wang – Brahms4/11/2020 20:00
Hamilton4/11/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Kansas City Royals4/12/2020 3:30
Room – Play4/12/2020 14:00
Hamilton4/12/2020 14:00
Toronto Raptors vs. New York Knicks4/12/2020 18:00
Hamilton4/12/2020 19:30
Toronto Blue Jays vs. Minnesota Twins4/13/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Minnesota Twins4/14/2020 3:30
Room – Play4/14/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Classic Broadway: Rodgers & Hammerstein4/14/2020 20:00
Hamilton4/14/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Minnesota Twins4/15/2020 3:30
Room – Play4/15/2020 13:30
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Classic Broadway: Rodgers & Hammerstein4/15/2020 14:00
Room – Play4/15/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Classic Broadway: Rodgers & Hammerstein4/15/2020 20:00
Hamilton4/15/2020 20:00
Opera Atelier: The Resurrection4/16/2020 19:30
Room – Play4/16/2020 20:00
Music Toronto: Quatuor Ebene4/16/2020 20:00
Hamilton4/16/2020 20:00
Opera Atelier: The Resurrection4/17/2020 19:30
Room – Play4/17/2020 20:00
Hamilton4/17/2020 20:00
Room – Play4/18/2020 14:00
Hamilton4/18/2020 14:00
Hello, Dolly!4/18/2020 14:00
Opera Atelier: The Resurrection4/18/2020 16:30
Canadian Opera Company: Aida4/18/2020 19:30
Room – Play4/18/2020 20:00
Hamilton4/18/2020 20:00
Hello, Dolly!4/18/2020 20:00
Toronto Defiant Spring Siege – Sunday Only4/19/2020 12:00
Room – Play4/19/2020 14:00
Hamilton4/19/2020 14:00
Opera Atelier: The Resurrection4/19/2020 15:00
Hamilton4/19/2020 19:30
Room – Play4/21/2020 20:00
Hamilton4/21/2020 20:00
Room – Play4/22/2020 13:30
Canadian Opera Company: Aida4/22/2020 19:30
Room – Play4/22/2020 20:00
Crypto4/22/2020 20:00
Hamilton4/22/2020 20:00
Room – Play4/23/2020 20:00
Crypto4/23/2020 20:00
Hamilton4/23/2020 20:00
Hello, Dolly!4/23/2020 20:00
Crypto4/24/2020 19:00
NF – Nate Feuerstein4/24/2020 19:00
Matthias Goerne & Jan Lisiecki4/24/2020 20:00
Room – Play4/24/2020 20:00
Hamilton4/24/2020 20:00
Classic Albums Live Tribute Show: Led Zeppelin – Led Zeppelin I and II4/24/2020 20:00
Room – Play4/25/2020 14:00
Hamilton4/25/2020 14:00
Room – Play4/25/2020 20:00
Crypto4/25/2020 20:00
Hamilton4/25/2020 20:00
Bomsori Kim & Rafal Blechacz4/25/2020 20:00
Room – Play4/26/2020 14:00
Canadian Opera Company: Aida4/26/2020 14:00
Crypto4/26/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Dina Gilbert – Symphonic Fairy Tales4/26/2020 14:00
Hamilton4/26/2020 14:00
Hello, Dolly!4/26/2020 14:00
Hannaford Street Silver Band: Murdoch Ahoy!4/26/2020 15:00
Toronto Symphony Orchestra: Dina Gilbert – Symphonic Fairy Tales4/26/2020 16:00
Hamilton4/26/2020 19:30
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox4/27/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox4/28/2020 3:30
Hamilton4/28/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox4/29/2020 3:30
Mokoomba & Wesli4/29/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Peter Oundjian – Mahler4/29/2020 20:00
Hamilton4/29/2020 20:00
Canadian Opera Company: Aida4/30/2020 19:30
Matt Corby4/30/2020 20:00
Hamilton4/30/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees5/1/2020 3:30
Canadian Opera Company: The Flying Dutchman5/1/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Peter Oundjian – Mahler5/1/2020 19:30
Matt Corby5/1/2020 20:00
Royal Conservatory Orchestra: Gabor Takacs-Nagy – Mozart, Shostakovich & Bartok5/1/2020 20:00
Hamilton5/1/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees5/2/2020 3:30
Hamilton5/2/2020 14:00
Mini Pops Kids5/2/2020 14:30
Russell Howard5/2/2020 18:30
Mini Pops Kids5/2/2020 18:30
Toronto Symphony Orchestra: Peter Oundjian – Mahler5/2/2020 20:00
Toronto Operetta Theatre: A Northern Lights Dream5/2/2020 20:00
Hamilton5/2/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees5/3/2020 3:30
Canadian Opera Company: The Flying Dutchman5/3/2020 14:00
Hamilton5/3/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Simon Rivard – TSYO 46th Season Finale5/3/2020 15:00
Toronto Operetta Theatre: A Northern Lights Dream5/3/2020 15:00
Hamilton5/3/2020 19:30
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles5/4/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles5/5/2020 3:30
Hamilton5/5/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles5/6/2020 3:30
Toronto Symphony Orchestra: Star Wars The Force Awakens In Concert5/6/2020 19:30
Canadian Opera Company: The Flying Dutchman5/6/2020 19:30
Hamilton5/6/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Star Wars The Force Awakens In Concert5/7/2020 19:30
Hamilton5/7/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Star Wars The Force Awakens In Concert5/8/2020 19:30
Hamilton5/8/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Star Wars The Force Awakens In Concert5/9/2020 12:30
Hamilton5/9/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Star Wars The Force Awakens In Concert5/9/2020 19:30
Canadian Opera Company: The Flying Dutchman5/9/2020 19:30
Kune – Classical Performance5/9/2020 20:00
Hamilton5/9/2020 20:00
Hamilton5/10/2020 14:00
Hamilton5/10/2020 19:30
Canadian Opera Company: The Flying Dutchman5/12/2020 19:30
Hamilton5/12/2020 20:00
Hamilton5/13/2020 13:30
Toronto Symphony Orchestra: Cristian Macelaru – Angela Hewitt Returns5/13/2020 20:00
Hamilton5/13/2020 20:00
Canadian Opera Company: The Flying Dutchman5/14/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Cristian Macelaru – Angela Hewitt Returns5/14/2020 20:00
Hamilton5/14/2020 20:00
Hamilton5/15/2020 20:00
Hamilton5/16/2020 14:00
Canadian Opera Company: The Flying Dutchman5/16/2020 16:30
Hamilton5/16/2020 20:00
Hamilton5/17/2020 14:00
Toronto Blue Jays vs. Houston Astros5/18/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Houston Astros5/19/2020 3:30
Lang Lang5/19/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Houston Astros5/20/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles5/21/2020 3:30
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: A Handel Celebration5/21/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles5/22/2020 3:30
Toronto Symphony Orchestra: Fabien Gabel – Beethoven 55/22/2020 19:30
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: A Handel Celebration5/22/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles5/23/2020 3:30
Evgeny Kissin5/23/2020 14:00
Wild Kratts – Live5/23/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Fabien Gabel – Beethoven 55/23/2020 20:00
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: A Handel Celebration5/23/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles5/24/2020 3:30
Toronto Symphony Orchestra: Daniel Bartholomew-Poyser – Mad.Sad.Glad (Sensory Friendly Performance)5/24/2020 14:00
Tafelmusik Baroque Orchestra and Chamber Choir: A Handel Celebration5/24/2020 15:30
Uli Jon Roth5/25/2020 19:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Frank & Ella5/26/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Frank & Ella5/27/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Steven Reineke – Frank & Ella5/27/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 In Concert5/29/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 In Concert5/30/2020 19:30
Classic Albums Live Tribute Show: David Bowie – The Rise and Fall of Ziggy Stardust5/30/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 In Concert5/31/2020 14:00
Adjany Costa5/31/2020 14:00
Adjany Costa5/31/2020 19:00
Adjany Costa6/1/2020 20:00
Adjany Costa6/2/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Texas Rangers6/4/2020 3:30
Toronto Symphony Orchestra: Karina Canellakis – Rachmaninoff’s Symphonic Dances6/4/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Texas Rangers6/5/2020 3:30
National Ballet of Canada: Swan Lake6/5/2020 19:30
Toronto Blue Jays vs. Texas Rangers6/6/2020 3:30
National Ballet of Canada: Swan Lake6/6/2020 14:00
National Ballet of Canada: Swan Lake6/6/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Karina Canellakis – Rachmaninoff’s Symphonic Dances6/6/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Texas Rangers6/7/2020 3:30
National Ballet of Canada: Swan Lake6/7/2020 14:00
Toronto Blue Jays vs. Seattle Mariners6/9/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Seattle Mariners6/10/2020 3:30
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – All Beethoven6/10/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Seattle Mariners6/11/2020 3:30
National Ballet of Canada: Swan Lake6/11/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – All Beethoven6/11/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – All Beethoven6/13/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays6/16/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays6/17/2020 3:30
National Ballet of Canada: Swan Lake6/17/2020 19:30
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Saint-Saens Organ Symphony6/17/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays6/18/2020 3:30
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Saint-Saens Organ Symphony6/20/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Sir Andrew Davis – Saint-Saens Organ Symphony6/21/2020 15:00
Toronto Symphony Orchestra: Jeff Tyzik – Dancing In The Street: The Music Of Motown6/23/2020 20:00
Toronto Symphony Orchestra: Jeff Tyzik – Dancing In The Street: The Music Of Motown6/24/2020 14:00
Toronto Symphony Orchestra: Jeff Tyzik – Dancing In The Street: The Music Of Motown6/24/2020 20:00
Toronto Blue Jays vs. Los Angeles Angels of Anaheim6/26/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Los Angeles Angels of Anaheim6/27/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Los Angeles Angels of Anaheim6/28/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Chicago White Sox6/30/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Chicago White Sox7/1/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Chicago White Sox7/2/2020 3:30
Lauren Daigle & Johnnyswim7/2/2020 19:30
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees7/3/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees7/4/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees7/5/2020 3:30
IndyCar Series7/12/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Cleveland Indians7/17/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Cleveland Indians7/18/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Cleveland Indians7/19/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox7/20/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox7/21/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Boston Red Sox7/22/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles7/31/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles8/1/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Baltimore Orioles8/2/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays8/3/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays8/4/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays8/5/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Chicago Cubs8/14/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Chicago Cubs8/15/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Chicago Cubs8/16/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. St. Louis Cardinals8/18/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. St. Louis Cardinals8/19/2020 3:30
Hella Mega Tour: Green Day, Fall Out Boy, Weezer & The Interrupters8/24/2020 17:30
Toronto Blue Jays vs. Oakland Athletics8/27/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Oakland Athletics8/28/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Oakland Athletics8/29/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Oakland Athletics8/30/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Detroit Tigers9/1/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Detroit Tigers9/2/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Detroit Tigers9/3/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays9/4/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays9/5/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Tampa Bay Rays9/6/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Philadelphia Phillies9/15/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. Philadelphia Phillies9/16/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees9/18/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees9/19/2020 3:30
Toronto Blue Jays vs. New York Yankees9/20/2020 3:30
Home Free Vocal Band9/25/2020 19:00
toronto shows this weekend